fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Półkolonie w Augustowie: 25-29 I 2010
Półkolonie zimowe
Augustów
16 XII 2009Już po raz czwarty Siostry podjęły się organizacji zimowych półkolonii, które w tym roku odbyły się w dniach 25 - 29. 01.2010r. Zajęcia na terenie ZSS odbywały się przez 5 dni od godz. 9:00 do 13:00. Łącznie w półkoloniach wzięło udział 141 uczniów - począwszy od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej po Gimnazjum.


Ferie zimowe to z pewnością czas odpoczynku po ciężkiej pracy w pierwszym semestrze roku szkolnego. Jednak nie powinny być one dwoma tygodniami przerażającej nudy i całkowitego lenistwa. Możliwość ciekawego spędzenia przerwy międzysemestralnej stworzyły uczniom Zespołu Szkół Samorządowych s. Maria Samul i s. Danuta Marczykowska ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Już po raz czwarty Siostry podjęły się organizacji zimowych półkolonii, które w tym roku odbyły się w dniach 25 - 29. 01. 2010r. Zajęcia na terenie ZSS odbywały się przez 5 dni od godz. 9:00 do 13:00. Łącznie w półkoloniach wzięło udział 141 uczniów - począwszy od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej po Gimnazjum.

Pierwszego dnia dzieci zostały podzielone na grupy, nad którymi czuwała kadra pedagogiczna i medyczna. Program zajęć był bardzo napięty. Uczestnicy półkolonii mieli okazję do obejrzenia filmu animowanego "Odlot" w augustowskim kinie "Iskra" oraz sportowego szaleństwa w kręgielni "Garaż". Swoją obecnością zaszczyciła wszystkich Pani Wiktoria Malinowską, która podzieliła się z uczestnikami półkolonii swoimi wspomnieniami z wywózki na Syberię. Zorganizowane zostało również spotkanie z Panią dr Beatą Biedulewicz, dzięki której dzieci mogły się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o szczegółach pracy w hospicjum.

Na terenie szkoły prowadzone były zajęcia sportowo - rekreacyjne, spotkania formacyjne w grupach, warsztaty tańca integracyjnego i ewangelizacyjnego oraz ognisko muzyczne. Niezwykle lubianym przez dzieci codziennym punktem programu były różnego rodzaju konkursy, np. konkurs recytatorski, festiwal piosenki wszelakiej, konkurs tańca, konkurs plastyczny oraz słodkie niespodzianki.

Bardzo ważny element stanowiły spotkania formacyjne w grupach. Półkolonie oprócz towarzystwa rówieśników i dobrej zabawy zakładały również przeżycie czasu ferii zimowych w sposób wspólnotowy, pamiętając o Panu Bogu. Dlatego też wszyscy udali się w środę 27 stycznia na Mszę Świętą do Bazyliki Mniejszej NSJ. Z pewnością zorganizowane przy ZSS półkolonie zapewniły wszystkim uczestnikom wiele atrakcji i sprawiły, że pierwszy tydzień ferii minął niezwykle szybko. Myślę, że jeśli organizatorom starczy sił oraz nadal będzie równie duża liczba chętnych, to tą niezwykle cenną inicjatywę będzie można powtórzyć w przyszłym roku.


Iwona Granacka - wolontariuszka półkolonii zimowych
uczennica kl. II d I LO w Augustowie

fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl