fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Czas wakacyjnej aktywności
Spotkanie z p. Wandą Półtawską


Sesja formacyjna dla sióstr w Zakroczymiu


 

 

 

 


Wakacje w zakonie to czas odpoczynku, ale też czas szczególnego wysiłku duchowego (np. rekolekcje), często połączony jest z nim wysiłek fizyczny (jak w przypadku pielgrzymek), to również bogactwo wydarzeń związanych z przyjęciami do poszczególnych stopni formacji zakonnej, a także sesje formacyjne dla sióstr po ślubach wieczystych. To tylko wyliczanka wakacyjnych możliwości.

Co już za nami?

- pielgrzymka honoracka, w której wzięły udział nasze siostry aspirantki, postulantki, oraz wiele sióstr wraz z młodzieżą czy dziećmi z parafii, w których posługują; szlak pielgrzymi prowadził z Zakroczymia do Nowego Miasta - dwa miejsca szczególnie bliskie bł. Honoratowi Koźmińskiemu,

- kilka serii rekolekcji dla sióstr,

- tydzień junioracki a w nim spotkanie z p. Wandą Półtawską, z p. Ewą Kusz,

- I turnus sesji formacyjnej w Zakroczymiu dla sióstr z przedziału wiekowego 30-45 lat,

- przyjęcie do postulatu,

A co nas czeka?

- dwa turnusy sesji formacyjnej,
- rekolekcje dla dziewcząt,
- rekolekcje dla sióstr,
- śluby wieczyste (2 sierpnia),
- I śluby (15 sierpnia),
- przyjęcie do nowicjatu (15 sierpnia).

Oczywiście cały czas trwają też urlopy sióstr; każda stara się odwiedzić rodzinę, czy w inny odpowiedni sposób zagospodarowuje czas wakacyjnego odpoczynku. Pojedyncze siostry angażują się też w prowadzenie różnych grup młodzieżowych czy dziecięcych; oazy, wakacje z Bogiem, turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych itp.
Okazuje się, że w zakonach czas wakacji to czas jeszcze większej aktywności, nie tylko związanej z np. wymienionymi zajęciami, ale też dlatego, że wiele grup i osób chce w tym czasie przyjść, przyjechać do domu zakonnego, zobaczyć, odpocząć a my z radością wszystkich przyjmujemy. Jest to zatem też szczególny czas "otwartych drzwi" i otwartych siostrzanych serc.

Może warto wpisać w swój wakacyjny plan odwiedziny domu zakonnego, zobaczenia z bliska, co dzieje się często za wysokim murem, czy płotem? Może warto po maturze, w czasie szukania własnej drogi życia, pojechać na dzień, czy dwa do klasztoru i zapytać Boga i siebie, czy przypadkiem to nie jest moja przyszłość i moje miejsce? Wakacje nadal trwają...

 
fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl