fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Maj pod znakiem bł. Jana Pawła II 

 

 


Z drżeniem serc czekaliśmy na tegoroczny 1 maja. Od pierwszego napisu i okrzyku na Placu Świętego Piotra Santo Subito ufnie wyglądaliśmy dnia, kiedy Kościół oficjalnie potwierdzi nie tylko intuicję wiernych, ale głębokie przekonanie, że Ten, który od 2 kwietnia 2005 roku patrzy na nas z okna Domu Ojca jest przez Niego błogosławiony.

Po ogłoszeniu przez Benedykta XVI daty beatyfikacji Jana Pawła II, rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania i starania wielu z nas, aby ten wyjątkowy moment przeżyć na żywo, w Rzymie. Każdy uczestnik uroczystości beatyfikacyjnej, a zwłaszcza każdy Polak, bez trudu zauważył, że biało-czerwone barwy i transparenty z nazwami polskich miejscowości, instytucji i organizacji dominowały przed Bazyliką Świętego Piotra a język polski był słyszany nie tylko na placu, ale na każdej ulicy, a nawet sam Ojciec Święty w czasie kazania i pozdrowienia przemówił naszą mową ojczystą. To dodatkowe bodźce do wielkiej radości, niezapomnianych przeżyć i wzruszeń.

Na jednym z transparentów widniała też nazwa Mariówka. Obecne na Placu Świętego Piotra siostry; z różnych miejsc, z różnych prowincji, chciały pod sztandarem Maryi zgromadzić duchowo wszystkie Służki, aby wyśpiewać radosne Te Deum za ten wielki dar dla całego Kościoła, dla naszej Ojczyzny, dla każdej z nas, jakim jest beatyfikacja Jana Pawła II. Razem było nas ponad 20, a tuż obok Ksiądz Prefekt i uczniowie z naszych szkół w Mariówce.

A potem - 2 maja dziękczynienie całego Kościoła, a 3 maja dziękczynienie Polaków w Bazylice Santa Maria Maggiore.
Niedługo, 13 maja, 30. rocznica od zamachu na życie Jana Pawła II, a 18 maja będziemy świętować jego szczęśliwe urodziny dla ziemi, choć od sześciu lat odliczamy już jego błogosławione narodziny dla nieba.
Zatem tegoroczny maj, miesiąc na wskroś maryjny, przeżywamy wpatrzeni w naszego Wielkiego Rodaka, który był Totus Tuus, Maryjo!

 
fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl