fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Nasza modlitwa za proszących o niąMariówka,
3 IX 2010

 

 

 

 

 

 


Zamawiamy intencję mszy świętej za tych, którzy proszą nas o modlitwę, za tych, którym obiecujemy modlitwę. Ostatnia taka Eucharystia została odprawiona w naszej kaplicy w Mariówce 3 września br. Pamiętałyśmy o Dariuszu, Patryku, Ani, małym chorym Leonie, odnajdującej nowe życie Kasi i wielu, wielu innych osobach, które z ufnością napisały: proszę o modlitwę...

Pismo Święte zapewnia nas o "wielkiej mocy wytrwałej modlitwy sprawiedliwego" (J 5, 16), dlatego mając jakąś trudną sprawę, ważną intencję szukamy ludzi, którzy wraz z nami będą prosić Boga o potrzebne łaski.

Gdy zaglądamy na naszą stronę internetową i czytamy Księgę Gości, to bardzo często spotykamy się z prośbą o modlitwę. Dużo osób pisze też do nas e-maile, przedstawiając swoje sprawy i prosząc o wstawiennictwo u Boga. Każda taka prośba rodzi wiele refleksji; pokazuje z jednej strony ogrom ludzkich potrzeb, problemów i cierpień a z drugiej strony podkreśla prawdę, że w tych naszych biedach nie jesteśmy sami, możemy podzielić się nimi z innymi, możemy o nich napisać, możemy prosić o modlitwę. Jest zatem jakaś wielka rodzina, wspólnota, której jesteśmy członkami i chociaż czasem chcemy się ukryć pod mało czytelnym adresem e-mailowym, to ufamy, że ci, którzy odczytają naszą prośbę, potraktują ją poważnie i pomodlą się za nas.

Z ogromnym szacunkiem i współczuciem czytamy każdą prośbę o modlitwę i staramy się pamiętać przed Bogiem o tych, którzy szukają u nas wstawiennictwa. Podczas Eucharystii, modlitwy brewiarzowej, w czasie różańca i w prywatnych naszych modlitwach zanosimy do Boga prośby za tych, którzy proszą nas o modlitwę. Zawsze, choć jeden raz, staramy się wymienić w głośnej wspólnej modlitwie konkretną osobę piszącą do nas i proszącą o modlitwę oraz jej intencję. Potem włączamy ją do grona osób, o których staramy się pamiętać i wstawiać się za nimi do Boga.

Jest też tak, że zamawiamy intencję mszy świętej za tych, którzy proszą nas o modlitwę, za tych, którym obiecujemy modlitwę. Ostatnia taka Eucharystia została odprawiona w naszej kaplicy w Mariówce 3 września br. Pamiętałyśmy o Dariuszu, Patryku, Ani, małym chorym Leonie, odnajdującej nowe życie Kasi i wielu, wielu innych osobach, które z ufnością napisały: proszę o modlitwę...
Dziękując wszystkim za dar wspólnej modlitwy, my również prosimy każdą i każdego z Was módlcie się za nas, za nasze Zgromadzenie, wypraszajcie łaskę wierności dla każdej siostry i proście o nowe powołania do służby Bożej. Bądźmy wszyscy ze sobą blisko, tak na odległość modlitwy.


 
fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl