duch służbyduch maryjnyduch franciszkańskirady Ewangeliczne czytelnia
Służka przede wszystkim niech naśladuje Niepokalaną Panią swoją.
(Bł. Honorat)


Duch Maryi

Codziennie wpatrujemy się w Niepokalaną Służebnicę Pańską i razem z Nią wsłuchujemy się w Słowo, by jak Ona odpowiadać Bogu "TAK". Ojciec Honorat wskazał Ją nam jako wzór życia całkowicie ukrytego z Chrystusem w Bogu, a zarazem w pełni zaangażowanego w dzieło zbawienia świata.


Niepokalana Fundatorka

 

Jesteśmy Służkami Niepokalanej. Tak nas nazwał Założyciel - bł. o. Honorat Koźmiński, wyjaśniając: "Okazją zaś do tego zawiązku były Objawienia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej uczynione w tym czasie wiejskim dziewczętom w Gietrzwałdzie (...) dlatego też Służkami Niepokalanej się nazwały".
objawienia w GietrzwałdzieTajemnica
Niepokalaności

 

 

Chcąc zrozumieć Niepokalane Poczęcie u jego źródła, trzeba cofnąć się do pierwszego zamysłu Stwórcy. "Bóg - pisze św. Paweł Apostoł - wybrał nas..., abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem".
Niepokalane Poczęcie


 


Różaniec

 

 

Niepokalaną Patronkę Zgromadzenia czczimy również poprzez odpowiadanie na Jej wezwania, m.in. odmawiamy codziennie różaniec, prowadzimy kółka Żywego Różańca, świętujemy Jej wspomnienia liturgiczne.

Różaniec, z którym wiążą się początki naszego Zgromadzenia jest modlitwą, która prowadzi nas w szkole Maryi od modlitwy ustnej do medytacji zbawczych tajemnic życia Jezusa, a wreszcie do kontemplacji, modlitwy odpoczynku w Sercu Boga, prostego spojrzenia w wierze na Osobę Chrystusa, który rodzi się, naucza, umiera i zmartwychwstaje, dając nam udział w misterium swojego Boskiego życia.
Świadectwa Służek

 


duch służbyduch maryjnyduch franciszkańskirady Ewangeliczne


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl